O obrączkach

Czym są ślubne obrączki z drewna?

Star Divider

Ślubne obrączki to kawałek natury, fragment drewna pochodzący z lasu nawet najdalszych zakątków świata. Element przyrody, często dużo starszy od nas. To okrąg zdobiący Twoją dłoń, tworzony przeze mnie z dbałością o każdy szczegół. Obrączki tak wyjątkowe i niepowtarzalne dzięki usłojeniu. Dzięki bliznom jakie drzewo nabyło przez lata. Obrączki dla każdego, kto ceni oryginalność i indywidualne podejście do tego co oczywiste.

Jeśli poszukujecie obrączek innych, niepowtarzalnych, biżuterii z duszą i latami historii, to zapraszam Was do kontaktu ze mną. Wybierzecie gatunek drewna, wzór oraz sami zaprojektujecie obrączki, którymi wspólnie będziecie się cieszyć przez lata.

Obrączki z drewna są dla osób świadomych swojego wyboru. O obrączkę drewnianą należy dbać i nie narażać jej na ryzyko uszkodzenia. Wszelkie informację, z którymi należy się zapoznać przed dokonaniem wyboru znajdują się w poniżej.

Czy ślubne obrączki z drewna są wytrzymałe? Wodoodporne?
Jak długo można się nimi cieszyć?

Star Divider

Nie ma obaw! Obrączki które tworzę są niezwykle wytrzymałe. Sposób w jaki przygotowuję i dobieram drewno pozwala na wyeliminowanie tak zwanych “słabych punktów”. Obrączki wykonywane są z bardzo cienkich pasków drewna, które strugam z materiału najwyższej jakości, drzew silnych i mocnych.

Każda z obrączek jest przeze mnie odpowiednio zabezpieczona powłoką ochronną. Mimo wszystko należy ściągać obrączkę przy kontakcie z wodą oraz w sytuacjach, kiedy może dojść do jej uszkodzenia w sposób mechaniczny ostrymi krawędziami lub poprzez otarcia. Użytkując obrączkę należy zachować odpowiednią dbałości i stosować się do zasad użytkowania. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Powłoka ochronna zabezpiecza drewno podczas wykonywania codziennych czynności. W przypadku, kiedy zamierzasz wykonywać prace lub masz kontakt z materiałami, które mogą ją uszkodzić lub narazić na uszkodzenie – należy ściągnąć obrączkę. Świadomość noszenia na dłoni drewna gra tutaj kluczową rolę. 

BENTWOOD - co to takiego?

Star Divider

Metoda Bentwood polega na zwijaniu na gorąco struganego wcześniej na cienkie paski drewna. Metoda ta zapewnia dużą trwałość i wytrzymałość produktu eliminując słabe punkty.

Wodoodporność

Star Divider

Wykonywane przeze mnie obrączki są w 100% wodoodporne przy krótkotrwałym i przypadkowym kontakcie z wodą. Podczas codziennego użytkowania należy ściągać obrączkę kiedy wiemy, że może ona zostać zamoczona w wodzie.

Wykonanie obrączek

Star Divider

Każdy kawałek drewna jest szlifowany, profilowany, wielokrotnie polerowany i dopasowywany zgodnie z Twoim życzeniem.

Obrączki wykonuję w pięciu kolekcjach: MODERNLINKSTEEL, VISION oraz ślubnej FOR THEM. Wszystkie zabezpieczone są powłoką ochronną w wersji Połysk lub Mat. Kolorystyka obrączek i zdobienia, ich faktura, nasycenie oraz układ kruszonego kamienia i metali może różnić się ze względu na naturalne materiały z których korzystam oraz różnice kolorystyczne urządzenia na którym wyświetlane jest zdjęcie. W galerii prezentuję jedynie przykłady wzorów a nie gotowy, ostateczny produkt. Wszystkie obrączki wykonywane są przeze mnie na zamówienie klienta, który określa rodzaj drewna, rozmiar, szerokość, profilowanie oraz materiały wykorzystane do zdobienia obrączki będąc świadomym o możliwych różnicach wynikających z różnorodności naturalnych materiałów.

Szerokość obrączki

Star Divider

Obrączki ślubne proponuję w trzech szerokościach:

  • Slim: 5 mm
  • Regular: 6 – 7 mm (zalecana)
  • Large: 8 – 9 mm

W jaki sposób dobrać rozmiar obrączek z drewna?

Star Divider

Odpowiedni sposób pomiaru palca jest bardzo istotną sprawą. Wielu osobom sprawia to duży kłopot, ponieważ nie wiedzą gdzie i w jaki sposób tego dokonać. W jubilerstwie obowiązuje jedna powszechnie stosowana miara rozmiaru obrączek. Chcąc poznać swój rozmiar palca, najlepiej udać się do sklepu jubilerskiego i tam przeprowadzić pomiar za pomocą profesjonalnych narzędzi. Świetnym pomysłem jest wykonanie nie jednego a dwóch lub trzech pomiarów o różnych porach dnia, dzięki czemu przekonamy się czy nasze dłonie puchną co w późniejszym czasie może prowadzić do dyskomfortu, przy wyborze zbyt małej obrączki.

Ważne jest to, żeby pomiar palca przeprowadzić miarą o szerokości przyszłej obrączki z drewna. Ma to duże znaczenie, ponieważ im większa powierzchnia styku obrączki ze skórą tym obrączka powinna być większa. Inne pierścienie pomiarowe występują w przypadku obrączek, a inne w przypadku pierścionków zaręczynowych.

Zdecydowanie odradzam sprawdzania rozmiaru za pomocą domowych sposobów takich jak miary krawieckie, cyrkle, obwód mierzony nicią itp. Prowadzi to do sporych pomyłek przez co wykonana obrączka może spadać z palca lub być na tyle mała, że nie będziemy w stanie jej założyć.

Najlepiej oddać się w ręce profesjonalistów i poprosić o ściągnięcie miary ślubnych obrączek w lokalnym sklepie lub zakładzie jubilerskim.

Rozmiary jubilerskie

Star Divider

Wykonując ślubne obrączki z drewna posługuję się rozmiarami jubilerskimi według poniższego wzoru (prezentuję rozmiar oraz średnicę wewnętrzną):