O mnie

Drewniane obrączki tworzone ręcznie na zamówienie - skąd taki pomysł?

Star Divider

Pomysł na drewniane obrączki zrodził się już kilka lat temu. Niejednokrotnie miałem okazję pracować z tym niezwykłym, wdzięcznym materiałem. Tworzyłem z niego duże konstrukcje, jak i małe podręczne przyrządy korzystając z łatwości obróbki. I właśnie mały kawałek drewna trzymany w dłoni, odpowiednio obrobiony spowodował, że wpadłem na ciekawy pomysł drewnianych obrączek. W taki sposób powstała marka Zaczyk Wood Rings, której jestem właścicielem, jednocześnie projektując i tworząc wszystkie produkty.

Obrączki jedyne w swoim rodzaju.

Star Divider

Drewniane obrączki wykonuję z naturalnych fornirów drzew Polskich, jak i tropikalnych. Każdy fragment drewna ma niepowtarzalną barwę, fakturę i usłojenie, dzięki czemu każda obrączka jest jedyna w swoim rodzaju. Tworzę je według Twojego projektu. Mogę zaproponować wzór, czy materiały, z których można wykonać oraz wykończyć obrączki, natomiast liczy się Twój pomysł, który zrealizuję z pasją. Ten mały fragment drewna wymaga dużego nakładu pracy, żeby stać się okręgiem zdobiącym Twoją dłoń. Dlatego do swojej pracy dokładam najwyższych starań, żeby produkt, który opuszcza moją pracownie był perfekcyjnie wykonany.

Wszystkie drewniane obrączki powstają w mojej pracowni zgodnie z metodą “BENTWOOD” polegającą na gięciu drewna na gorąco. Dzięki tej metodzie obrączki uzyskują swoją niesamowitą wytrzymałość i pozbawione są słabych punktów. Drewno z którego powstają obrączki otrzymuję od pewnych i zaufanych dostawców, dzięki czemu jakość drewna nie pozostawia nic do życzenia, a pochodzenie to zawsze legalne i kontrolowane wycinki drzew.

W dowodzie wdzięczności dla natury marka Zaczyk Wood Rings bierze udział w akcjach sadzenia drzew dbając o to, żeby nigdy nie zabrakło tych niezwykłych tworów natury. Wciąż dążąc do ideału, nieustannie pracuję nad obrączkami. Ulepszam technikę ich wykonywania oraz dobór materiałów co pozwala mi z dnia na dzień tworzyć nowe i ciekawsze wzory.

Pisali o mnie

Star Divider